6

Dub, 2015

Kam zajít, když máte chuť něco pro sebe udělat a zároveň se u toho i pobavit? Zde je několik tipů.

Trochu adrenalinu?

Místy, která určitě stojí za návštěvu, jsou lezecká stěna a lanové centrum. Lanové centrum je vybudováno na břehu řeky Jihlavy vedle plaveckého areálu Polanka. Nabízí osm metrů vysokou horolezeckou stěnu s úchyty a lanové překážky v podobě lan a trámů. Součástí je i natažená síť či kladka. Potřebné vybavení se zapůjčuje na místě. Areál je otevřen od dubna do listopadu po telefonické domluvě. Cvičná lezecká stěna se nachází v tělocvičně na ZŠ Benešova. Je to jediná umělá lezecká stěna v Třebíči. Pro více informací navštivte www.tj-alpin.cz

Badminton

Sportovní hala na Hrotovické ulici nabízí zájemcům čtyři herní kurty. Otevírací doba je ve všední dny od 14.00 do 22.00 hodin, o víkendech od 9.00 do 23.00. Cena se pohybuje mezi 180 a 240 Kč za hodinu, studenti mají 10% slevu, rezervace je nutná.

Víceúčelová hřiště

Víceúčelové hřiště na „Jarošce“ (ZŠ Kpt. Jaroše) nabízí jako jediné možnost bezplatného využití. V provozu je od 1. dubna a má otevřeno každý den většinou od 15.00 do 19.00 hodin. Podobné plochy najdete i při ZŠ Na Kopcích a Týnská. Tyto však už bezplatné nejsou a musíte si domluvit pronájem. Stejně tak je tomu i na fotbalových hřištích s umělým trávníkem na „Bartušce“ či „průmyslovce“, zde se pronájem vyřizuje přímo s HFK Třebíč.

Sportovní areály

Nejspíše nejznámějším sportovním areálem je relativně nově zbudovaná „Hvězda“. Zde naleznete 464 m dlouhý okruh sloužící pro in-line bruslení (v zimě pro bruslení), lanovou pyramidu, venkovní posilovnu, velké dětské hřiště, skate park, multifunkční arénu pro streetball, fotbal, hokej. Celému areálu vévodí baseballový stadion s restaurací.

Jakub Malý